Berényi Sándor szépen zárná az Universiade-t

A 17-24. helyért játszhat a Berényi Sándor által irányított magyar Universiade válogatott, miután 1-4-es mérleggel zárt a csoportjában. A következő mérkőzést Hong Kong ellen játsszák Kósa Tamásék. A csoportmérkőzésről az következőeket nyilatkozta a debreceni vezetőedző:
-A mi csoportunk volt a legkiegyenlítettebb, gyakorlatilag minden mérkőzés szoros volt. A hazaiak elleni meccsen nem volt győzelmi esélyünk, ekkor kb 10 ezer ember előtt játszottunk, és nagyon megilletődve kosaraztunk. A másik 3 vereségünk alkalmával mindig vezettünk a negyedik negyedben, és volt sansz a sikerre. A szerbek és a lettek az utolsó 6-8 percben olyan agresszívan kezdtek védekezni, hogy gyakorlatilag a labdafelhozatal is nehezen ment, fizikálisan sem bírtuk velük a lépést, így fordítottak. A Koreaiakat sikerült legyőznünk rossz dobószázalékkal, de nagyon jó játékkal, akik szintén komoly játékerőt képviselnek. A Mexikóiak ellen, ha győzünk akkor 9-16. helyért játszhattunk volna. Itt gyakorlatilag egy egylabdás meccsen maradtunk alul. A Tajvaniak elleni mérkőzést leszámítva mindegyik meccsen jól játszott a csapat, mindenki az utolsó lehelletéig küzd, és méltóképpen képviseli Magyarországot.