Cívis Kupa: Döntőbe jutott az U15-ös válogatott!

Három magyar érdekeltségű mérkőzést is rendeztek a Cívis Kupa szombati játéknapján. A Debreceni Kosárlabda Akadémia csapata számára a hetedik hely volt a tét lengyel ellenfelével szemben, míg az U15-ös válogatott két meccsen harcolhatta ki a torna döntőjébe jutást.

Kora reggel az U15-ösök kezdték a programot, a cseh Sokol Prasky ellen. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, a mieink kirobbantak az öltözőből, és egy 31-2-es első negyedet produkálva eldöntötték a találkozót. Az előny a későbbiekben tovább nőtt, a válogatott pedig minden játékrészt fölényesen megnyerve végül elsöprő, 90-32-es győzelmet aratott. A magyar csapatban Makkos Dávid (12 pont 11 lepattanó) és Csuti Kornél (11 pont 12 lepattanó) is dupla-duplával zárt, de a többiek sem maradtak adósak a jó teljesítménnyel: 55 pont érkezett a kispadról.

15:00-tól akadémiánk fiai a lengyel TKM Wloclawek ellen léptek pályára a hetedik helyért megrendezett összecsapáson. Erdei Ádám és Kovács Balázs tanítványai korán magukhoz ragadták a kezdeményezést, tizennégy pontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. A fordulás után sem változott a játék képe, a debreceniek fokozatosan tovább építgették előnyüket, ami a mérkőzés végére harmincra duzzadt. A hazaiak közül Madar Krisztián (10 pont, 7 lepattanó) Fülep Dániel (12 pont) és Sajgó Lajos termeltek tíz pont fölött, de dicséret illeti a centereket is, hiszen a 85 egységből 58 a festékből született.

17:00-tól ismét nemzeti csapatunkon volt a sor, ezúttal a szlovén KK Grosluplje várt rájuk a döntőbe vezető úton. Az első két negyedben többször is elléptek pár ponttal a mieink, de a vendégeknek mindig sikerült visszakapaszkodniuk, húsz perc után döntetlennel fordultak a csapatok. A harmadik negyedben azonban végre sikerült megtörni a szlovén ellenállást, onnantól kezdve pedig nem engedték ki a kezükből a győzelmet Váradiné Szarka Ildikó tanítványai. A 16 pontos magyar sikerből Hajdú Péter (20 pont) és Csátaljay Péter (18 pont) oroszlánrészt vállaltak. A válogatottban kezdőként kapott lehetőséget a debreceni Fekete Csongor, aki 5 ponttal járult hozzá csapata teljesítményéhez.

A finálét vasárnap, 13 órakor rendezik, a torna két legerősebb gárdája, a magyar U15-ös válogatott, illetve a HSC Rome csapatai között.

Magyarország U15 – TJ  Dekstone Sokol Prazsky  (CZE) 90- 32 (31-2, 17-12, 18-9, 24-9)

U15: Csuti 11, Csátaljay 8, Csendes 7, Kovács 5, Kertész 4.

Csere: Makkos 12, Horváth 10/6, Büki 9/3, Safranka 8, Szabó 7, Böhm 5/3, Kelemen 4

Edzők: Váradiné Szarka Ildikó, Bosnyák Jácint, Halmai Norbert

Debreceni KA – TKM Wloclawek (POL) 85- 55 (22-16, 25-17, 19-12, 12-10)

DKA: Turcsik 7/3, Madar Kristóf 6, Madar Krisztián 10, Lovas 9/3, Schwarczenberger 7/3.

Csere: Turán 7, Papy 7/3, Pallás 8, Fülep 12, Tóth 2, Sajgó 10, Kiss.

Edzők: Erdei Ádám, Kovács Balázs.

Erdei Ádám: Közel 3 negyeden keresztül gyakorlohattunk zónavédekezés ellen, azért az látszik, hogy ez sem tökéletes még, de helyenként már egész kreatívak vagyunk ellene. Mindhárom meccsünk a tornán jól szolgálta a felkészülésünket, ezúton is köszönjük a lehetőséget, a magyar válogatottnak pedig sok sikert kívánok a vasárnapi dontőhöz.

Magyarország U15- KK Grosluplje (SVN) 82- 66 (23- 19, 12-16, 26-15, 21-16)

U15: Hajdu 20, Kovács 13, Fekete 5, Kertész 2, Csendes.

Csere: Csátaljay 18/3, Halmai 5, Szabó 2, Horváth 10/3, Büki, Cseh, Csuti.

Edzők: Váradiné Szarka Ildikó, Bosnyák Jácint, Halmai Norbert