Debreceni győzelmek az U12-es korosztályban

Újabb forduló zajlott le az U12-es bajnokságban. A Cívis DKA Tigrisek és a Cívis DKA Fegértigrisek egy győzelemmel és egy vereséggel megőrizték tagságukat aktuális csoportkjukban, míg a DKA/B csapata kettős sikerrel nyert tornát.

A csoport:

Szerencsi Darazsak – Cívis DKA Tigrisek 51 – 49 (15-12, 12 (4)-11(7), 10-8, 10-11)

Gál Balázs: Két fordulóval ezelőtt találkoztunk a szerencsi ellenfelünkkel, amikor is 26 pontos vereséget szenvedtünk. Nagyon szerettünk volna újra találkozni velük, és megpróbálni közelebb kerülni hozzájuk. Ezúttal szorosabb meccset játszottunk, ami a jóval stabilabb védekezésünknek volt köszönhető. Bár sokszor hoztunk jó döntéseket, a mérkőzés végkimeneteléről apróságok döntöttek, és sajnos nem mi jöttünk ki belőle győztesen.

Cívis DKA Tigrisek – MEAFC Cápakölykök 79 – 69 (11-21, 19(4)-9(4), 21-21, 24-14)

Gál Balázs: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk egy jó ellenfél ellen. Rosszul kezdtük a találkozót, az első negyedben nem védekeztünk megfelelően, könnyen átfutottak rajtunk, támadásban pedig görcsösen játszottunk. Aztán a második negyedben jóval összeszedettebben sikerült kosárlabdáznunk, és a védekezésünk is feljavult. A második félidőben próbáltuk rendezni a sorainkat, de a figyelmetlenségi hibáink miatt nem tudtunk igazán előnyt szerezni. A végén mégis koncentráltabbak tudtunk maradni, így sikerült győzedelmeskednünk.

A játékoskeret:

Balogh Ádám, Fazekas Botond, Fekete-Gál Csongor, Kiss Norbert, Makray Áron, Molnár Máté, Móré Sándor, Schmiedt Péter, Úr Alex, Vágó Dániel, Vállai Bence, Váróczy Gergő, Wágner Ferenc

Edzők: Gál Balázs, Szendrei Fruzsina

420369D6-4C42-4A39-A1AD-7F9EFFC7D47A (1)

B csoport:

Cívis DKA Fehér Tigrisek – Nyíregyházi Kék Cápák  39 – 44 (14-6,9-13,13-25,8-4)

Cívis DKA Fehér Tigrisek: Árkosy Liza 15, Balogh Tímea 6, Fárbás Emma 6, Radócz Emma 3, Kucskár Barbara 2, Szekeres Abigél 2, Visky Boglár 1, Miklósvölgyi Boglárka 1, Liptai Csenge 1, Szilágyi Dorina 1, Fodor Annabella 1.

Kozák István: Felemás negyedeket játszottunk, ezúttal a Lizi-Timi duó kapta el jobban a fonalat, hozzájuk zárkózott támadásban Mimi. Védekezésünk alakul, támadásban egyelőre sok a hiba, hiába a kialakított sok helyzet, ha 25 %-al dobjuk a közeli (ziccerek) dobásokat, és hiába a sok kiharcolt személyi, ha 29-ből 8-t értékesítünk 

Cívis DKA Fehér Tigrisek – DVTK Akadémia 49 – 40 (19-14, 9-12, 11-8, 10-6)

Cívis DKA Fehér Tigrisek: Balogh Tímea 13, Árkosy Liza 11, Fárbás Emma 9, Visky Boglár 3, Liptai Csenge 3, Radócz Emma 3, Kucskár Barbara 3, Szilágyi Dorina 2,  Miklósvölgyi Boglárka 1, Szekeres Abigél 1.

Kozák István: Meccs előtt arról (is) beszéltünk az öltözőben, hogy ha – a jelenleg irányító poszton jobban „vitézkedő” lányok – egyszerre hozzák, amit tudnak, bárkire veszélyesek lehetünk. És így is lett. A védekezésünk tovább szigorodott, Abi szépen dolgozott az ellenfél irányítóján, Dorina nagyot harcolt a lepattanókért az ellenfél magas játékosán, Lara szépen ráérzett a befutó játékos megelőzésére, Visky Boglár hozta a harciasságát. Timi, Lizi ponterős volt. Támadásban pontosabbak lettünk, Boglár, Csenge fontos pillanatokban dobott kosarat, Barbi 4 büntetőből 3-at értékesített. Fárbás Emma jókor vállalt egy-egyekkel szerzett pontot, Radócz Emma – bár támadásban elmaradt a tőle megszokott teljesítménytől – védekezésben átvette Abitól az irányító semlegesítését. Miki Bogi csereként beállva jól helyettesítette Dorinát. Így aztán, míg legutóbb 21 ponttal kikaptunk tőlük, most a végén már nem kellett izgulnunk.

Edzéseken, edzőmeccseken sokat dolgozunk azon, hogy minél többen váljanak egyre labdabiztosabbá. A mai 2 kiélezett meccsen ezt még nem mindig sikerült viszontlátni. Dolgozunk tovább . Mindenesetre jelenleg a régióban mi vagyunk a legjobb lány csapat ! Folytatás ismét a felsőház „B” csoportjában. Gratulálok a lányoknak, köszönjük a szülőknek a szurkolást!

Regionális bajnokság, 7. forduló

DKA/B – Hajdúböszörményi TE 37- 33 (7-5, 7-17, 15-7, 8-4)

DKA B: Borsi Bendegúz 10, Szabó-Zsámba Botond 9, Füzesi István 6, Halász Árpád 5, Jánosi Sándor 4, Gurzó Milán 2, Erdei Tibor 1, Erdei Zsolt, Tóth Szabolcs, Görömbey Tamás, Rákos Tamás, Olcsák Zsigmond

Karcagi SE Pusztai Sasok – DKA/B   16- 69 (6-22, 4-19, 2-20, 4-8)

DKA/B: Borsi Bendegúz 26, Szabó-Zsámba Botond 14, Füzesi István 14, Halász Árpád 9, Erdei Tibor 2, Görömbey Tamás 1, Erdei Zsolt 1, Gurzó Milán 1, Tóth Szabolcs 1, Jánosi Sándor, Rákos Tamás, Olcsák Zsigmond.

Edzők: Czeglédi Károly, Czeglédi Balàzs

Czeglédi Károly: A hetedik fordulóban az első mérkőzést a vártnál nehezebben, míg a másodikat pedig könnyebben nyertük meg. A Hajdúböszörmény ellen azért örülök a győzelemnek, mert a rettenetes első félidő után is megmutattuk, hogy van tartásunk. A karcagiak ellen pedig időnként már egész ügyes dolgokat is tudtunk produkálni. A tornán nyújtott teljesítményükért Borsi Bendegúzt és Szabó-Zsámba Botondot külön is szeretném megdícsérni.