Eötvös Kupa-bronz, majd és eredményes selejtező fiú U16-os csapatunktól

A Debreceni Kosárlabda Akadémia fiú U16 „A” csapata augusztus végén Nyíregyházán szerepelt az immáron IX. alkalommal megrendezésre került Eötvös Kupán, ahol fiataljaink nagyon színvonalas mérkőzéseken rengeteg hasznos tapasztalatot szereztek és végül nyolc csapatból a harmadik helyen zártak. Egy héttel később Veszprémbe utaztak, a bajnoki küzdelemsorozat első állomására. A betegségek és sérülések tizedelte csapat a hátráltató tényezők ellenére is nagy arányú győzelmeket aratott, és az első helyen lépett tovább a selejtező második körébe, ahol a Dávid Kornél KA, a Kiss Lenke KS és az Alba Fehérvár csapata ellen harcolhatják ki a kiemelt bajnokságba jutást.

Eötvös Kupa, Nyíregyháza 2019. augusztus 29-31.

Negyeddöntő

Kecskeméti KA „A” – Debreceni KA „A”  50 – 70 /9-21, 12-20, 16-13, 13-16/

DKA: Jankó Csaba 4, Tóth Botond 8, Madar Krisztián 17, Czipka Milán 2, Fekete Csongor 8, Pala Sándor 4, Tompa Áron 6, Seszták Miklós 2, Balázsi Ákos, Czeglédi Bence 6, Schwarczenberger Gábor 7, Virágh Benedek 4

Edzők: Kovács Balázs, Boldizsár Ferenc

Értékelés: Kemény munkából, napi két edzéses időszakból érkeztünk a mérkőzésbe. Tudtuk, hogy ellenfelünk jószerkezetű és erős csapat, ennek ellenére az első perctől kezdve sikerült dominálnunk, nagy sebességgel kosárlabdáztunk, agresszíven védekeznünk és lepattanóban nagyon erősnek lenni, így már félidőre kialakult a különbség. A vártnál jobban és frissebben mozogtunk, aminek meg lett az eredménye.

Elődöntő

Derbeceni KA „A” – ZITKO Basket Beograd (SRB)               68 – 96 /16-23, 19-32, 22-20, 11-21/

DKA: Schwarczenberger Csongor, Jankó Csaba 4, Tóth Botond 3, Madar Krisztián 12, Csirkés Péter, Fekete Csongor 14/3, Varga Boldizsár 4, Pala Sándor 4, Tompa Áron 2, Czeglédi Bence 3, Schwarczenberger Gábor 12/3, Virágh Benedek 10/6

Értékelés: Egy nagyon jó szerkezetű, fizikailag erős és igazi szerb kosárlabdát játszó csapat ellen vívtuk az elődöntőt. Nagyon örültem, mert önbizalomtól duzzadva, keményen és agresszívan kezdtük a mérkőzést és 2,5 perc után 7-2-re vezettünk is. Ezt követően az ellenfelünk 16-2es rohanást csinált, amire viszont mi 7-0-val tudtunk reagálni és másfél negyeden keresztük fej-fej mellett haladtunk. A félidő végén egy kicsit elengedtük a szerb ellenfelünket, így húsz pontos hátránnyal fordultunk. A harmadik negyed első három percét 9-0ra nyerve ismét visszajöttünk a meccsbe, és amikor kellően agresszívak voltunk, sokat ütköztünk és nyomást tudtunk helyezni az ellenfélre, sorra hibára kényszerítettük őket és csökkentettük a hátrányt. Mindkét csapat folyamatosan rotált, de a játék intenzitása és dinamikája nem változott. A negyedik negyedben kijött a két csapat közti fizikai különbség, így megérdemelt győzelmet arattak a belgrádiak, de mindenképpen nagyon pozitív és hasznos mérkőzést sikerült játszani.

Bronzmérkőzés

BKM ISKRA SVIT (SVK) – Debreceni KA „A”           76 – 82 /20-23, 16-23, 15-22, 25-14/

DKA: Schwarczenberger Csongor 2, Tóth Botond 7, Madar Krisztián 8, Czipka Milán 4, Fekete Csongor 13/3, Varga Boldizsár 6, Tompa Áron 5, Seszták Miklós 4, Balázsi Ákos 6, Czeglédi Bence 5/3, Schwarczenberger Gábor 5, Virágh Benedek 17/9

Értékelés: Sikerült jól zárnunk a tornát. A harmadik nap harmadik mérkőzésén azért nem voltunk már annyira frissek, így többet cserélve, a fiatalokra nagyobb szerepet szánva játszottunk, akik nagyon jól helyt álltak. Sikerült tartani a tempót, és az agresszivitásunk sem csökkent. Mivel ezek voltak az első meccseink, így nem tudtam hol tartunk a felkészülésben, játékban, de pozitívan leptek meg a játékosok, sok minden jobban működött mint edzésen és többen ráéreztek, hogy hova szeretnénk eljutni.

Három nagyon színvonalas meccset tudtunk játszani, amiért köszönet a rendező Nyíregyházi KK-nak. Remek feltételeket, kiváló ellenfeleket kaptunk Nyíregyházán, a tornán Madar Krisztián részesült különdíjban, mint a csapat legjobbja.

Kiemelt Kadet Bajnokság, Selejtező 1. forduló

Veszprém, 2019. szeptember 07-08.

Debreceni KA „A” – Győri KC      142 – 46 /40-10, 29-15, 32-10, 41-11/

DKA: Schwarczenberger Csongor 13, Jankó Csaba 23, Madar Kristóf 14/3, Fekete Csongor 8, Varga Boldizsár 11, Pala Sándor 13, Tompa Áron 17/3, Seszták Miklós 14, Czeglédi Bence 10, Schwarczenberger Gábor 11, Virágh Benedek 8

Kovács Balázs: Betegségektől tizedelve összesen 11 fővel tudtunk elutazni a fordulóra. A pályára lépők között is volt olyan, aki betegen vagy sérülten vállalta a játékot. Szerencsére mindenki tudta, hogy miért jöttünk, és profi hozzáállással, jó kosárlabdát játszva magabiztos győzelmet arattunk. Mindenki jól szállt be, eredményes tudott lenni, így sokat lehetett cserélni, mindenkinek közel azonos játékpercet adva, hoztuk a kötelező győzelmet.

Veszprémi UKE – Debreceni KA „A”         35 – 114 /12-28, 9-35, 11-26, 3-25/

DKA: Schwarczenberger Csongor 4, Jankó Csaba 23/3, Madar Kristóf 10, Fekete Csongor 24, Varga Boldizsár 11/3, Pala Sándor 5, Tompa Áron 4, Seszták Miklós 8, Czeglédi Bence 2, Schwarczenberger Gábor 13, Virágh Benedek 10/3

Kovács Balázs: Jól kezdtük a mérkőzést. Egy perc alatt 7-0-ra vezettünk, amivel megalapoztuk a mérkőzést.  Hat perc után pedig 16-2-es előnynél kért időt a hazai csapat, aki ezután próbált védekezésben bekeményíteni, fault határon védekezni, ami a negyed második felében nem is ízlett nekünk. A második negyedben rendeztük a sorokat, és félidőre sikerült eldöntenünk a mérkőzést. A második félidőben tartva a magas tempót, tovább növeltük az előnyünket az utolsó negyedben kissé elfáradó hazai csapattal szemben, és ismét nagyarányú győzelemnek örülhettünk.

AKMÉ Körmend – Debreceni KA „A”        48 – 93 /12-29, 10-22, 18-22, 8-15/

DKA: Schwarczenberger Csongor 6, Jankó Csaba 14, Madar Kristóf 9, Fekete Csongor 20, Varga Boldizsár 7/3, Pala Sándor 2, Tompa Áron 15/3, Seszták Miklós 8, Czeglédi Bence 2, Schwarczenberger Gábor 8, Virágh Benedek 2

Kovács Balázs: A torna utolsó meccsére sajnos már nem tudtunk olyan szinten frissek és motiválta maradni, mint illett volna ezért nagyon elégedetlen voltam a játékosokkal. Sok egyéni hibát követtünk el védekezésben, nagyon pontatlanok és körülményesek voltunk támadásban és a tempóval sem volta elégedett. A győzelmet az elején hamar megalapoztuk, és ezen a mérkőzésen kijött néhány játékoson a fáradság és az is, hogy többen nem voltak teljesen egészségesek, de ennek ellenére is jobb teljesítményt vártam volna. A győzelemhez és az első helyhez is gratulálok, bízok benne, hogy minél hamarabb teljes kerettel tudunk edzeni, mert még nagyon sok munka vár még ránk.