Idegenben nyert rangadót a Ráthonyi-csapat

Sorozatban negyedik győzelmét is megszerezte a Ráthonyi Tamás által irányított U18-as csapatunk, miután idegenben győzte le a közvetlen rivális Budapesti Honvéd együttesét. Az első negyedben állva hagyták ellenfelüket a debreceni fiatalok, s bár a következő tíz percben kisebb hullámvölgybe kerültek, a megszerzett előnyt végül sikerült beosztani a végéig. A nemrég a DEAC első csapatában is bemutatkozó Tóth Bence egészen kiváló teljesítménnyel rukkolt elő a fővárosban, 38/21-es pontmutatója mellé 11 gólpasszt, 12 kiharcolt faultot, 5 lepattanót és két szerzett labdát (53 VAL) is betett a közösbe. A juniorok ezzel két mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt 10-2-es mérleggel az első helyen állnak a Keleti-csoportban.

Budapesti Honvéd – Debreceni Kosárlabda Akadémia 63-77 (4-32, 24-9, 21-20, 14-16)

DKA: Tóth B. 38/21, Csomor 22/12, Balázs 7, Balázsi 7, Virágh 7, Csikai 5, Sólyom -.

edzők: Ráthonyi Tamás, Kádár Tamás

Ráthonyi Tamás: Nagyon koncentráltan kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk fegyelmezett volt, és nagyon jól dobtunk távolról, így nagy előnyre tettünk szert. A második negyedben egy 3-2-es zónára váltott ellenfelünk, mellyel újra szorossá tudták tenni a mérkőzést. Tóth Bence és Csomor Péter extra teljesítményével végül sikerült nyernünk, úgy gondolom, hogy a csoport egyik legerősebb ellenfelét győztük le. Azért volt fontos ez a siker, mert ha a hátralévő két mérkőzésünket meg tudjuk nyerni, akkor első helyen végzünk az alapszakaszban, és 4-2-es mérleggel juthatnánk tovább.