Másodikok lettek a kadet lányok a B döntőben

Igazán jó házigazdája volt a PVSK Nemzeti Akadémia a kadett lányok “B” döntőjének, ahol a debreceni lányok a második helyezést érték el. Ehhez két csapatot kellett legyőzni. Kecskeméti János és Licska józsef tanítványai a Zsíros Akadémia Kőbánya és a PVSK Nemzeti Akadémia ellen nyerni tudtak, de a döntőben semmi sem sikerült nekik, így a Török Flóris Törekvés megérdemelten nyerte meg a tornát.

Debreceni KA/A- Zsíros Akadémia  Kőbánya      82-64 (28-16, 21-10, 17-23, 16-15)

DKA: Mondl Petra 7, Szabó Zita 24, Papp Nelli 7, Shirian Jázmin 14, Nagy Rebeka 6, Jankó Dóra 16, Pallai Petra 6, Király Viki , Sós Anna, Száva Gerda, Száva Gréta 2, Nagy Beatrix.

Kecskeméti János: Féltem attól, hogy a B döntő nem fogja kellően motiválni a lányokat, de hatalmasat küzdöttek, az első félidőben eldöntve a meccset. Jázmin feltűnően aktív volt, Dóri a sérüléséből felépülve igazán ponterősnek bizonyult, Zita pedig a 11/11-es büntetőzésével tűnt ki. Sokat jelentett, hogy Rebi és (sérüléséig) Dagi egyre stabilabb teljesítményt nyújtottak.

Debreceni KA- PVSK Nemzeti Akadémia A          65-57 (24-15, 14-18, 13-13, 14-12)

DKA: Mondl Petra , Szabó Zita 19, Papp Nelli 10, Shirian Jázmin 23, Nagy Rebeka 5, Jankó Dóra 3, Pallai Petra 5, Király Viki , Sós Anna, Száva Gerda, Száva Gréta , Nagy Beatrix.

Kecskeméti János: Megint jól kezdtünk , Zita, Jázmin és Nelli nagyon élt a pályán. A második negyedtől a Pécs sokkal agresszívebb védekezésre váltott, így nyílttá tette a meccset, sőt az utolsó negyedben 51-51-et mutatott az eredményjelző 5 perccel a vége elött. Ekkor azonban Zita 10 és Jázmin 4 pontjával eldöntöttük a meccset.

Debreceni KA- Török Flóris Törekvés     54-78 (19-24, 6-23, 9-17, 20-14)

DKA: Mondl Petra 2, Szabó Zita 9, Papp Nelli 9, Shirian Jázmin 21, Nagy Rebeka 6, Jankó Dóra , Pallai Petra 7, Király Viki , Sós Anna, Száva Gerda, Száva Gréta , Nagy Beatrix.

Kecskeméti János: Ez nem a mi napunk volt…  Semmit nem dobtunk be, ellenfelünk viszont szinte hibátlanul játszott. Ráadásul amiben igazán jók vagyunk, a lepattanó labdákban, abban is csődöt mondtunk. De van ilyen meccs minden sportoló életében, amikor semmi sem sikerült. Viszont nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy nagyon szép idényt zártunk le, régen volt ilyen ennek a csapatnak az életében.