NB2-es körkép: felemás héten vannak túl a debreceni csapatok

Óriási bravúrral kezdte az akadémia junior csapatára épülő DEAC II. az NB2-es bajnokság előző hetét. Végig kiélezett mérkőzésen kétszeres hosszabbítást játszottak a kissé nagy mellénnyel érkező -a bajnokság elején a végső győzelemre is esélyesnek tartott- Szolnoki Olaj KK második csapatával, s ha már ilyen helyzetbe kerültek le is győzték őket a 37 pontot dobó Kozák vezérletével.

Szerdán a bajnokságot veretlenül vezető DKA-DEAC kiütötte a Fönix Csarnokban a bajnokságba idő közben beszálló Sunshine NYIKSE csapatát, ezzel továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát. A legrutinosabb hajdúsági csapat 22 pontos vereséget szenvedett a jelenleg második helyen tanyázó Ceglédtől, ezzel nem sikerült kihasználniuk a Szolnok hét eleji, “kistestvér” elleni bukását. A hét utolsó meccsét ismét a juniorok játszották, de a tartalékosan felálló DEAC II. Békéscsabai vendégszereplésében nem sok köszönet volt, nagy pofonba szaladtak bele Berényi Sándorék.

DSC_1572

DEAC II. – Szolnoki Olaj KK II. 94-91 (15-18; 15-16; 14-17; 27-20; 8-8; 15-12)

DEAC II.: Szekeres 10/6, Ben-Kane 18, Kozák 37/6, Nemes 4, Nemessályi 7/3 cserék: Ficzere 8, Borók 2, Papp -, Kondé 8/3.

Berényi Sándor: Kicsit talán lebecsültek bennünket, úgy jöttek ide, hogy ez egy könnyed győzelem lesz számukra, és ezt mi maximálisan kihasználtuk. Önmagunkhoz képest nagyon jól játszottunk, ők pedig gyenge napot fogtak ki, úgy gondolom, hogy az első mérkőzésünkön elszenvedett nagyarányú vereségnél tapasztalható két csapat közötti különbséget csak így lehet ledolgozni. Nagyon örülök neki, hogy a srácok ilyen teljesítményre is képesek, annak pedig külön, hogy ha már szoros meccset tudtunk játszani, akkor meg is nyertük, méghozzá kétszeres hosszabbítás után. Gratulálok a fiúknak, szép győzelem volt.

DKA-DEAC – Sunshine-NYIKSE 132:74 (38:15, 30:18, 30:23, 34:18)
DKA-DEAC:
Nagy Bo.13/6, Tóth 4, Szarka 23, Szakács 6, Lippai 11 cserék: Jávor 16/12, Asztalos 16, Nagy 12/12, Szendrei 10, Gál K. 7/3, Opre 7/3, Helgason 7.

Barna Donát: A szimpatikusan küzdő szabolcsi gárda ellen magabiztos győzelmet arattunk. Támadásban sok szép dolognak tapsolhattunk, nagyon jók voltak a befutásaink, remekül járt a labda. Néha már a jónál is jobbat kerestünk, de ma ez is belefért. Védekezésben inkább csak jó periódusaink voltak, így itt azért lehet hiányérzetünk.

DEAC- Czeglédi KE 81:103 (21:19, 20:26, 21:33, 19:25)

DEAC: Nagy L. 20/9, Lakatos 27/6, Egri 1, Becsky 15/6, Nagy Á. – cserék: Tankó 4, Oláh 4, Berényi -, Dr. Fejes 10, Fodor -, Hanzel -.

Berényi Sándor: Jó kezdés után, kiegyenlített játék folyt a félidőig. A fordulás után gyorsan bekapott 3 tripla után meglépett a Cegléd. Míg ők okosan állították meg betöréseinket, lerohanásainkat, addig a mi fault kihasználásunk nagyon rossz volt. Ehhez jött még, hogy nehezen viseltük a játékvezetők hibázásait, és kizökkentünk a ritmusból. Megérdemelt vendég győzelem született.

Békéscsaba – DEAC II. 100-45 (27-12, 19-9, 23-10, 31-14)

DEAC II.: Ben-Kane 11/3, Ficzere 10, Papp 9, Borók- Nemes- Szekeres-Kukucska- Horváth 3-3.