NB2-es körkép: Sima győzelmek, szoros végjáték, félbeszakadt mérkőzés

Négy mérkőzést is játszottak a debreceni NB2-es csapatok a közelmúltban, melyen vegyes eredmények születtek. A DEAC II. néven induló junior csapatunk nem várt vereséget szenvedett Miskolcon, míg az NB1/B-s csapat fiataljaira épülő DKA-DEAC kiütötte a bajnokságba januárban “beugró” nyíregyházi Sunshine-NYIKSE együttesét. A rutinos DEAC először fontos sikert aratott a szerencsi rangadón, majd hazai pályán éppen készült padlóra küldeni a Miskolcot, amikor a találkozó félbeszakadt.

A DKA-DEAC továbbra is veretlenül vezeti a pontvadászatot, míg a DEAC jelenleg 5. a bajnokságban, de ha a bajnoksághoz időközben csatlakozó NYIKSE lejátssza elmaradt mérkőzéseit, egy hellyel valószínűleg előrelépnek Nagy Lajosék. A DEAC II. jelenleg a tabella 10. helyén tanyázik.

Szerencs VSE- DEAC 70:82 (19:12, 20:18, 9:31, 22:21)

DEAC: Lakatos 6, Tankó 8/6, Nagy L. 17/9, Nagy Á. 15, Becsky 13/9
Cserék:  Berényi 4/3, Dr. Fejes 8, Hanzel 5, Márkus 4
Edzők: Berényi Sándor, Becsky István

Berényi Sándor: Nagyon indiszponált első félidő után, egy összeszedett 3. negyedet produkáltunk, itt el is döntöttük a meccset a szimpatikus borsodi csapat ellen.

DEAC – MEAFC II. 99-68 (22-22,44-25,33-21) –a mérkőzés a harmadik negyedben félbeszakadt

DEAC: Nagy L. 42/27, Egri V. 9/3, Hanzel T. 2, Tankó I. 8/6, Becsky I. 11/9, Berényi S. 5/3, Nagy Á. 18, Dr. Fejes P. 2, Oláh M. 2

Berényi Sándor: A mérkőzést ugyan borzasztóan kezdtük, de a 2. negyedtől nem volt kérdés, hogy ki a jobb csapat. Ezt a vendégek igen rosszul viselték, a harmadik negyed végéhez közeledve egy szabad labdáért folyó harc után a miskolciak hevesen reklamáltak, aminek kiállítás lett a vége. Ez nem volt elég azonban, a borsodiak irányítója Szabó meg akarta verni a játékvezetőt, aki így lefújta a mérkőzést.

MEAFC II. – DEAC II. 74-71 (18-22, 21-13, 14-16, 21-20)

DKA-DEAC – Sunshine-NYIKSE 132:74 (38:15, 30:18, 30:23, 34:18)

DEAC: Nagy Botond 13/6, Tóth Péter 4, Szarka Dávid 23, Szakács Ádám 6, Lippai Szabolcs 11 cserék: Jávor Barna 16/12, Asztalos Soma 16, Nagy Benedek 12/12, Szendrei József 10, Gál Krisztián 7/3, Opre Roland 7/3, Pall Helgason 7.

Barna Donát: A szimpatikusan küzdő szabolcsi gárda ellen magabiztos győzelmet arattunk.
Támadásban sok szép dolognak tapsolhattunk, nagyon jók voltak a befutásaink, remekül járt a labda. Néha már a jónál is jobbat kerestünk, de ma ez is belefért. Védekezésben inkább csak jó periódusaink voltak, így itt azért lehet hiányérzetünk.