U12: a második fordulóban is jól szerepeltek csapataink

A hétvégén lezajlott az U12-es bajnokság második fordulója. A küzdelmekben három csapatunk volt érdekelt. A Gál Balázs vezette Cívis DKA Tigrisek simán behúzták két mérkőzésüket az “A” csoportban, a Czeglédi Károly vezette, fiatal erőkből álló DKA “B” egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a hétvégét, de Kozák István lányait, a DKA Fehér Tigriseket is minden dícséret megilleti, hiszen ugyan mindkét találkozón alulmaradtak Nyíregyházán, de  nagyon megszorították a kizárólag fiúkból álló szabolcsiakat.

Cívis DKA Tigrisek – Nyíregyházi Kék Cápák 72 – 33(19-7, 10(4)-14(2), 23-0, 16-10)

Gál Balázs: Nagy bizonyítási vággyal léptek pályára a játékosok, ám nagyon izgulva, kapkodva kosárlabdáztunk. Próbáltuk a saját játékunkat érvényesíteni, ami nagyjából sikerült is, azonban rengeteg pontatlanság jellemzett bennünket. Rendre kimaradtak a szépen kialakított helyzeteink, apró figyelmetlenségeinkből kaptuk a kosarakat. A félidei szünet jót tett nekünk, ugyanis a második játékrészre jóval összeszedettebben és koncentráltabban tudtunk játszani. Precízebb és keményebb lett a védekezésünk, valamint sokkal jobb százalékkal tudtuk pontra váltani a helyzeteinket, így végül magabiztosan tudtunk győzni.

ACS Wildcats Baia Mare – Cívis DKA Tigrisek 40- 71 (9-23, 14(3)-6(4), 4-18, 10-20)

Gál Balázs: Az előző fordulóban bár nehezen, de sikerült legyőznünk mostani ellenfelünket. Tudtuk, hogy egy nem könnyű mérkőzés vár ránk, azonban tisztában voltunk azzal is, hogy a saját játékunkat játszva eredményesek lehetünk. A mérkőzés nehezen indult, és a könnyed hibáink ellenére folyamatosan el tudtunk lépni ellenfelünktől, így megszerezve a végső győzelmet.

A csapat tagjai:

Balogh Ádám, Fekete-Gál Csongor, Gulyás Zénó, Háló Bence, Kiss Norbert Milán, Makray Áron,  Mikáczó-Nagy Bendegúz, Molnár Máté, Schmidt Péter, Úr Alex, Vágó Dániel,  Váróczy Gergő, Wágner Ferenc

Crisul-BCU Oradea – DKA “B” 45- 29 (14-4, 4 (3) -11 (4), 14-6, 10-4)

DKA “B”: Halász Árpád 11, Füzesi István 6, Borsi Bendegúz 4, Gurzó Milán 3,

Erdei Zsolt 2, Sain Benjámin 2, Dobi Máté 1, Olcsák Zsigmond, Erdei Tibor,

Szabó-Zsámba Botond, Kovács Benedek, Szilágyi Zoltán.

DKA “B”- TSK MAGISZTER   43 – 29 (11-5, 10(3)-4(3), 6-7, 13-10)

DKA “B” : Füzesi István 18, Borsi Bendegúz 6, Szabó-Zsámba Botond 5, Halász Árpád 3, Sain Benjámin 3, Erdei Zsolt 2, Olcsák Zsigmond 2, Kovács Benedek 2, Gurzó Milán 1, Dobi Máté 1, Erdei Tibor, Tóth Szabolcs.

Edzők: Czeglédi Károly, Czeglédi Balázs

Czeglédi Károly:  Vegyes az összkép a második forduló után bennem a csapatunkkal kapcsolatban. Egyrészt örülni kell annak, hogy két ilyen kis kosársuli mint a Dózsa és a Gönczy ki tud állítani egy U12-es Akadémiai csapatot, akiknek a fele U11-es korosztály és általában is rengeteg kezdőnk van. Annak is örülni kell, hogy az eddigi 4 bajnoki mérkőzésből kettőt meg tudtunk nyerni. Ez eddig pozitívum. Annak viszont nem örülök, hogy a hétköznapok során nem tudunk olyan edzésmunkát végezni hozzáállásban, figyelemben, fegyelmezettségben, amilyet én alapvetőnek tartanék egy Akadémiai csapatnál. És ez a mérkőzéseknél automatikusan a felszínre kerül. Ebben a kérdésben nagyot kell előrelépnünk a közeljövőben, mert ez a kérdéskör az előrelépésünk, fejlődésünk záloga lesz az előttünk álló feladatok tekintetében.

received_1382406731894383

DKA Fehér Tigrisek – Nyíregyházi Sportcentrum 55 : 72 (13-16, 13 (5)-19(6), 11-15, 13-16)

DKA Fehér Tigrisek: Radócz Emma 15, Árkosy Liza 15, Fárbás Emma 9, Balogh Tímea 6, Diviánszky Eszter 4, Szekeres Abigél 2, Vígvári Nikolett 2, Liptai Csenge 2, Kunkli Anna 1.

Kozák István: Jó mérkőzést játszottunk a jó erőkből álló nyíregyházi fiú csapat ellen. Minden negyedet szorossá tudtunk tenni, kicsit pontosabb játékkal még szorosabb eredmény születhetett volna.h

DKA Fehér Tigrisek – NYKK Eötvös 77 – 78 (29-15, 11(5)-11(4), 21-21, 11-27)

DKA Fehér Tigrisek: Árkosy Liza 36, Balogh Tímea 10, Radócz Emma 9, Szekeres Abigél 7, Fábrás Emma 5, Diviánszky Eszter 5, Vígvári Nikolett 4, Kunkli Anna 1, Fodor Annabella 1, Liptai Csenge 1.

Kozák István: A lebonyolítás miatt duplázva léptünk pályára a nyíregyházi fiú csapat ellen. Gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek! Kár lenne tagadni, hogy volt hiba a játékunkban (eladott labda, pontatlanság, lépéshiba, szabálytalan labdavezetés, rossz besegítés). Ennek ellenére sikerült az utolsó negyedre 15 pontos előnnyel érkeznünk. Ami itt játékvezetői tevékenységből történt, arra nehéz szavakat találni. A számok tükrében: személyi hiba 30-20, kipontozott játékos 2-0, büntetődobás 37-48, az utolsó negyedben az ellenfél 16 db büntetőt dobhatott.

Gratulálok a lányoknak nagyot küzdöttek a 2 nyíregyházi fiú csapat ellen! A Timi-Lizi duó kiválóan működött, az Emmák-Abi együttműködésbe most több hiba csúszott. Javítanunk kell az 1-1 elleni védekezésünket, pontosítani a passzjátékunkat, beletanulni a szabályok adta besegítésbe. Folytatás december 8. vagy 9-én a „C” csoportbank