U12: Bronzérem a Megyei Válogatottak Tornáján

Megyei válogatottak tornáját rendeztek az U12-es korosztályban, Szolnokon. Hajdú-Bihar megye csapata kizárólag a Debreceni Kosárlabda Akadémia játékosaiból épült fel. A tornán a mieink a harmadik helyet szerezték meg.
Jász-Nagykun-Szolnok – Hajdú-Bihar 37 – 58 (14-9, 4-17, 13-10, 6-22)

Gál Balázs: Kissé kapkodva, izgulva kezdtük a mérkőzést, aminek hatására görcsös volt a támadójátékunk.  Ahogy telt az idő, egyre higgadtabbakká váltunk, ami által gördülékenyebb lett a kosárlabdánk is. Az 1-1 elleni védekezésünk is feljavult, ami tovább segítette a ritmusunk javulását, így végül magabiztosan tudtunk győzni.

Hajdú-Bihar – Borsod-Abaúj-Zemplén 43 – 51 (10-4, 10-15, 14-15, 9-17)

Gál Balázs: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ugyanis ellenfelünk gerincét a bajnokságból jól ismert Szerencs és Miskolc, valamint Tiszaújváros csapatai adták. Bátran és nagy lendülettel játszottunk, aminek hatására 3 negyedig egálban tudtunk maradni a jó erőt képviselő Borsod ellen, de az utolsó negyedre kissé elfáradtunk mentálisan, és az apró hibáink megbosszulták magukat, így kialakult a végeredmény. Nagyot küzdöttünk, büszke vagyok a fiúkra!

Hajdú-Bihar – Pest 56 – 32 (10-3, 16-9, 16-13, 14-7)

Gál Balázs: Meg szerettük volna mutatni mindenkinek, hogy van még bennünk spiritusz, nagy bizonyítási vággyal léptek pályára a srácok, aminek meg is lett az eredménye. Hatékony védekezésünkből kiindulva jó sebességet tudtunk diktálni. Végig vezetve, kézben tudtuk tartani a meccset. Örülök, mert élvezték a fiúk a játékot, és mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez, aki pályára lépett. Ezzel a győzelemmel sikerült megszereznünk a tornán a 3. helyet!

A torna All-Star ötösébe beválasztották Makray Áront.