EYBL: A 7.helyért játszhatnak kadettjeink

A nemzetközi U16-os EYBL szuperdöntőjének harmadik mérkőzésén a végjátékban fordított a cseh rivális, így győzelem nélkül zárták a debreceniek a találkozót. Gál Balázs és Szendrei József tanítványai így a 7.helyért lepnek majd parkettre hétfő reggel.

A második meccsen a már jól ismert Stella Azzurra együttesével néztek farkasszemet Váróczy Gergőék. Az olasz alakulattal az első felvonásban még hellyel közzel tartották a lépést a magyar fiatalok, azonban a második etaptól egyre inkább csak nyílt az olló és hiába Szász-Veres és Szafkó villanásai, a rómaiak már huszonöt feletti  fórnak örvendtek a nagyszünetre. (31-58) A fordulás után is töretlenül hajtottak akadémistáink, azonban nem tudták megnehezíteni a kék-fehérek dolgát, így a záró szakasz előtt Szabó-Zsámba és Nagy pontjai ellenére is tízzel gyarapították a felek között különbséget az olaszok. (47-82) Az utolsó periódusra már eldőlni látszottak az érdemi kérdések, ami a kevesebb találaton is megmutatkozott, a hajrában még Vállai szép távolijával kozmetikázott ugyan a DEAC, azonban a Stella Azzurra győzelmét ez már nem veszélyeztette. (61-98)

A hét utolsó napján a prágai fiatalokkal csaptak össze a debreceniek, ahol az első negyedben kissé nehezen vette fel a mérkőzés ritmusát a fehér-fekete együttes, majd Váróczy és Handari gondoskodtak a magyar pontokról, amikkel két egységre faragták a differenciát az etap végére. A folytatásra jól váltott ritmust a DEAC, és hamar előnyt kovácsoltak maguknak, így Váróczy és Vántus hármasaival hét pontos fórral vonultak az öltözőbe a mieink. (35-42) A harmadik negyedben felváltva estek a találatok, és az adok-kapok során többek között Makray és Handari vezetésével meg tudták őrizni kiépített fórjukat Gál Balázs fiai. (51-58) A negyedik felvonásra viszont felszívta magát a TJ Sokol, viszont Makray révén jól állta a sarat a Debrecen, majd az utolsó percekben egy lendületes hajrával fordított a prágai csapat, és négy ponttal megnyerték az összecsapást. (74-70)

A helyosztó mérkőzésen így a cívisvárosiak hétfő reggel 9 órakor a 7.pozícióért lépnek majd parkettre Pécsen, amit a Rátgéber Kosárlabda Akadémia Pécs YouTube csatornáján (link) élőben közvetítenek.

DEAC KA U16/A – Stella Azzurra (olasz) 61-98 (18-24, 13-34, 16-24, 14-16)

DEAC: Makray 9/3, Váróczy 10/6, Szász-Veres 12/6, Szafkó 15, Nagy 2, csere: Handari 4, Vántus 2, Wágner -, Szilágyi -, Szabó-Zsámba 4, Vállai 3/3.

TJ Sokol Prazsky (cseh) – DEAC 74-70 (14-12, 21-30, 16-16, 23-12)

DEAC: Makray 15/9, Váróczy 7/3, Szász-Veres 20/3, Szafkó 12/6, Nagy 2, csere: Handari 11/6, Vántus 3/3, Wágner -, Szilágyi -, Szabó -, Szabó-Zsámba -, Vállai -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József